Aicina pieteikties konferencei par lobiju un interešu pārstāvību jaunatnes jomā

16. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Rīgā, Mūkusalas ielā 3) notiks Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) konference “Nākamais solis darbā ar jaunatni”. Ņemot vērā gaidāmo Administratīvi teritoriālo reformu, kas skars Latvijas pašvaldības, kā arī jaunatnes jomas atpazīstamības stiprināšanas nozīmi gan vietējā, gan nacionālā līmenī, šogad konferences uzsvars tiks likts uz lobija un interešu pārstāvības nozīmi darbā ar jaunatni. Pieteikšanās dalībai konferencē līdz 14. septembrim tiešsaistē.

“JSPA jau ceturto gadu aicina jaunatnes jomā iesaistītos uz konferenci par jaunatnes jomas attīstību pašvaldībās. Lai veicinātu jaunatnes jomas atpazīstamību un prestižu, ir būtiski pārdomāti pārstāvēt savas intereses, tādā veidā soli pa solim veicinot zināšanas un izpratni par jaunatnes jomu arvien plašākai auditorijai. Mūsdienās cilvēki Latvijā ar līdzīgām interesēm arvien biežāk sadarbojas, veido kopīgas interešu pārstāvības grupas, lai iegūtu daudz lielāku ietekmi sabiedrībā savām idejām un darbiem. JSPA tic, lobijs ir efektīvs veids, kā veidot dialogu ar lēmumu pieņēmējiem, un ikviens jaunatnes jomā iesaistītais var radīt pozitīvas pārmaiņas savā kopienā,” uzsver Dita Čudare, JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vadītāja.

Konferences tematu loks aptvers dažādas veiksmīgas interešu pārstāvības prakses. Lai veicinātu jaunatnes jomas atpazīstamību un prestižu, šogad konferences mērķis ir iedvesmot, dalīties risinājumos, labās prakses piemēros un palīdzēt jaunatnes jomā iesaistītajiem vēl kvalitatīvākā līmenī ietekmēt jomai svarīgu lēmumu pieņemšanu. Konferences dalībnieki varēs uzzināt, kā veidot starpnozaru sadarbību jaunatnes jomā, īstenot komunikāciju ar ietekmi, iemācīties vadīt sevi un izmantot sociālo ietekmi kā efektīvu lobija rīku. Tāpat dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar pilsoniskā aktīvisma Lietuvas piemēru, mobilizējot un iesaistot etniskās minoritātes. Ar detalizētu konferences programmu var iepazīties šeit.

Konferencei aicināts pieteikties ikviens jaunatnes jomā iesaistītais – jaunatnes lietu speciālisti, jaunatnes darbinieks, jauniešu centra pārstāvis, biedrības pārstāvis un ikviens interesents, kurš savā darbā vēlas pilnveidot zināšanas un izpratni par darbu ar jaunatni.

Pieteikšanās dalībai konferencē līdz 14. septembrim, izmantojot elektronisko pieteikuma formu: https://ej.uz/jaunatneskonference. Dalībnieku skaits ir ierobežots un JSPA patur tiesības veikt izmaiņas plānotajā programmā, kā arī straujas Covid-19 vīrusa izplatības gadījumā organizēt konferenci tiešsaistē.

Konference tiek organizēta “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Ilgtermiņa stratēģiskās partnerības “Europe Goes Local – Supporting Youth Work at the Municipal Level” projekta un tā finansējuma ietvaros.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar konferences koordinatoru Nilu Mosejonoku (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinators, Tel.: +371 673 562 83, nils.mosejonoks[at]jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »