Aicina jaunatnes organizācijas iesaistīties Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumos

No 12. līdz 19.aprīlim Latvijā un visā Eiropā tiks atzīmēta Eiropas Jaunatnes nedēļa, kas šogad veltīta aktīvai pilsoniskajai līdzdalībai un tās vadmotīvs ir “Jauniešu redzējums”. Jaunatnes nedēļa norisināsies divus mēnešus pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, līdz ar to īpaša uzmanība tiks pievērsta demokrātijai un vēlēšanu procesam. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina organizācijas un pašvaldības iesaistīties Eiropas Jaunatnes nedēļā, organizējot arī savus pasākumus jauniešiem. Lai skaidrotu ar pasākumu organizēšanu saistītos jautājumus, iepazīstinātu ar pieejamajiem materiāliem un pasākumu reģistrēšanu Eiropas Jaunatnes portālā, 2024. gada 22. februārī plkst. 11.00 aicinām interesentus piedalīties infosesijā Zoom platformā. Vebināram nepieciešams iepriekš reģistrēties, aizpildot pieteikuma anketu.

Pasākumu organizēšanā aicinātas iesaistīties nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, jauniešu centri, skolas, bibliotēkas, pašpārvaldes un citas interesentu grupas. Pasākumus var organizēt arī nedēļu pirms un nedēļu pēc oficiāli izsludinātajiem datumiem, tātad no 5.-26. aprīlim. Eiropas Jaunatnes nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, un Latvijā pasākumus koordinē JSPA. Finansējums pasākumu organizēšanai no JSPA puses netiek nodrošināts.

Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumu tematika var būt saistīta ar:

  • jauniešu līdzdalības veicināšanu un demokrātiju
  • Eiropas Parlamenta vēlēšanām;
  • jauniešu iespējām vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī;
  • sasniegumu izcelšanu jaunatnes jomā;
  • jauniešu prioritātēm un mērķiem, kas saistīti ar ES vērtībām un Eiropas Jaunatnes mērķiem.

Jau zināms, ka Latvijā pasākumus jauniešiem organizēs gan JSPA , gan Eiropas jaunatnes informācijas tīkla “Eurodesk” organizācijas Latvijas reģionos. Briselē 12. aprīlī notiks svinīgs Eiropas Jaunatnes nedēļas atklāšanas pasākums, uz kuru dosies arī Latvijas jauniešu delegācija. Turpat pie Eiropas Parlamenta ēkas no 11.-25. aprīlim būs vērojama programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” labās prakses projektu izstāde, kur no Latvijas būs izceltas biedrības “Active Rainbow” brīvprātīgā darba projekta “Pride Begins” aktivitātes. Gan atklāšanas pasākums, gan izstāde virtuāli būs skatāma arī Eiropas Jaunatnes portālā.

Radās jautājumi?

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatorēm Aritu Zvejnieci (tālr. +371 67356249, e-pasts: arita.zvejniece@jaunatne.gov.lv) vai Lindu Josti-Sidorovu (tālr. +371 67356255, e-pasts: linda.joste-sidorova@jaunatne.gov.lv).

Dalīties
Translate »