Aicina apmeklēt Prasmju kvartālu sarunu festivālā “LAMPA”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina apmeklēt Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Prasmju kvartālu sarunu festivālā “LAMPA”, lai Eiropas Prasmju gadā aktualizētu prasmju nozīmi ikviena personīgajā un profesionālajā attīstībā. Divu dienu garumā, no 9. līdz 10. jūnijam, apmeklētāji Prasmju kvartālā varēs piedalīties diskusijās, sarunās un spēlēs, kā arī pielaikot prasmes.

Prasmju kvartālā paredzēta daudzveidīga programma, kurā runāsim par prasmju attīstību, nozīmīgumu un pilnveidi visa mūža garumā. Interesentiem būs iespēja apmeklēt sarunas gan klātienē, Cēsu Pils parkā, gan tiešsaistē VIAA Facebook kontā un LAMPAS tīmekļvietnē. Kvartāls būs pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, un sarunām būs nodrošināts surdotulkojums.

Kas paredzēts piektdien, 9. jūnijā?

9. jūnijā plkst. 13.00 Prasmju kvartāla programmu atklās saruna dzīvās bibliotēkas formātā “Iekļaujoša mūsdienu sabiedrība: prasme ieklausīties un sarunāties”, kurā būs iespēja dzirdēt stāstus par izaicinājumiem un attieksmēm, ar kurām cilvēki saskaras savā ikdienā. Sarunā “Piecdesmitgadnieks skolas solā? Profesionālā ilgtspēja pārmaiņu laikos” par kvalitatīvu pieaugušo izglītību un mūžizglītību diskutēs gan valsts, gan privātā sektora nozaru profesionāļi. Programmas turpinājumā klātienē norisināsies pašizpētes spēle “Izzini savas prasmes!”, kurā ikvienam būs iespēja piedalīties un atklāt vēl nezināmas savas personības šķautnes, zināšanas un prasmes. Pēc spēles ikviens ir aicināts piedalīties praktiskā sarunā “Pacel savu CV jaunā līmenī” par darba meklēšanas tendencēm. Pirmās dienas noslēgumā, plkst. 20.00, notiks improvizācijas teātra izrāde “PrasmES prasMĒS”.

Otrās dienas programma

Sestdien, 10. jūnijā, turpināsies diskusijas un sarunas gan par digitālajām prasmēm, gan zaļo dzīvesveidu un profesiju olimpiskajām spēlēm. Plkst. 12.00 improvizētā komandu spēlē ar diskusiju “Digitālā skola un analogās zināšanas – kā mācīsies nākotnes skolēni?” varēs uzzināt par dažādiem elementiem, kas veido mācīšanos un sekmē prasmju apguvi. Diskusijā “Profesiju olimpiskās spēles” kopā ar politikas veidotājiem un jauno profesionāļu meistarības konkursu SkillsLatvia ekspertiem un dalībniekiem runāsim par prasmju izcilību, attīstību un izglītības izaugsmi Latvijā. Aktualizējot Eiropas zaļo kursu, sarunu darbnīcā “Soli tuvāk ilgtspējīgai nākotnei” kopā ar starptautisko programmu Erasmus+ un Nordplus projektu īstenotājiem, kā arī Pasaules Dabas Fonda ekspertu runāsim par zaļā dzīvesveida un ilgtspējīgas domāšanas lomu mūsu ikdienā, kā arī bērnu un jauniešu izglītošanu par šiem jautājumiem.

Prasmju kvartāls noslēgs savu divu dienu programmu sestdien plkst. 18.00 ar vakara sarunu kopā ar Oskaru Leperu “Nenopietni par nopietno: prasmes šodien un rīt”. Kopā ar VIAA, Accenture Latvia un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvjiem runāsim par prasmju nozīmi, pieprasītākajām prasmēm darba tirgū, darba devēju gaidām par darbiniekam nepieciešamajām prasmēm tuvākā nākotnē, kā arī esošā darba piedāvājuma salāgošanu ar nākotnes pieprasījumu.

Abu dienu garumā klātienes apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par dažādām Eiropas programmām un pielaikot daudzveidīgas prasmes kvartāla aktivitāšu zonā. Prasmju kvartāla programma pieejama sarunu festivāla LAMPA mājaslapā.

VIAA divu dienu programma sarunu festivālā LAMPA tapusi sadarbībā ar Eiropas Savienības Erasmus+ programmu, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Savienības māju, Izglītības un zinātnes ministriju, EPALE Nacionālo atbalsta dienestu un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru.

Papildu informācija:
Alise Devjatajeva
Valsts izglītības attīstības aģentūras
Vecākā informācijas speciāliste (sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem)
+371 67785462 (mob. +371 22008908)
alise.devjatajeva@viaa.gov.lv

Dalīties
Translate »