Eiropas programmu iespējas veicina izaugsmi – “Radi Vidi Pats” pieredzes stāsts

Radi Vidi Pats Erasmus akreditacija

Vairākkārt, biedrībai “Radi Vidi Pats” sasniedzot konkrētu izaugsmes līmeni, sagadījies, ka Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) administrētajās programmās tiek piedāvāti jauni atbalsta/finanšu mehānismi. Piemēram, vairākus gadus brīvprātīgi atbalstījām citas organizācijas, izglītojām jautājumos par starptautisku brīvprātīgo piesaisti. Tad parādījās Stratēģiskā Eiropas brīvprātīgā darba projektu iespēja, kad varējām trīs gadus veltīt citu organizāciju atbalstam un ārzemju brīvprātīgo piesaistei. Arī Eiropas Ssolidaritātes korpusa darba projekti parādījās laikā, kad meklējām iespēju aktīvāk biedrības darbā iesaistīt vienu no mūsu jauniešiem-aktīvistiem. Tagad, kad jau ilgāku laiku runājam par finanšu piesaistes administratīvo slogu un par to, ka mūsu aktivitātēm pietrūkst loģiska secīguma, pārādījās Erasmus+ akreditācija, kas ne tikai atbrīvo mūs no diezgan nopietna projektu rakstīšanas darba, bet arī motivēja mums izstrādāt stratēģiskāku pieeju starptautiskā līmeņa darba ar jaunatni aktivitātēm.

Starptautiskas jaunatnes darbinieku mobilitātes ir lieliska iespēja augt mūsu biedrībai un darbiniekiem, kā arī vietējiem un reģionālajiem partneriem, kuriem arī piedāvājam šīs iespējas. Savukārt jauniešu apmaiņas ir lielisks veids, kā strādāt gan ar aktīviem jauniešiem, gan ar jauniešiem, kam līdz šim dzīvē bijis mazāk iespēju, vājāka atbalsta sistēma.

Lai arī “Radi Vidi Pats” ir diezgan liela pieredze starptautisku projektu vadībā, rūpīgi izvērtējām savu kapacitāti, neuzņēmāmies pārāk daudz aktivitāšu, kā arī pašlaik izstrādājām plānu uz trīs gadiem, ņemot vērā, ka jaunatnes darbinieku vidū ir liels izdegšanas līmenis, kā arī kopumā šie ir pārāk nestabili laiki. Par laimi Erasmus+ stratēģija piedāvā iespēju papildināt aktivitāšu klāstu, ja sākotnēji ieplānotais darba apjoms raiti ies uz priekšu.

Viena no lietām, kas jāņem vērā, piesakoties Erasmus+ akreditācijai – ja organizācija to ( Erasmus+ akreditāciju) saņem, tad vairs nevar prasīt finanses atsevišķiem projektiem par citu tēmu, kas nav cieši saistīta ar akreditācijā izvēlētajām. Pašlaik pabeidzam pēdējās mācības, ko iesākām iepriekšējos gados un citus jau apstirpinātos projektus, kas pandēmijas dēļ norisinājās vēlāk un lēnāk, lai jauno – 2022. gadu iesāktu mūsu akreditācijas zīmē – jauniešu līdzdalība vides jautājumu risināšanā un ilgtspējības veicināšanā.

 

 

Linda Ulāne
projektu vadītāja
biedrībā “Radi Vidi Pats”

Dalīties
Translate »