Vieta, kur augt, attīstīties, noticēt sev un dot citiem | Biedrības “Sansusī” brīvprātīgā darba pieredzes stāsts

2023. gada vasarā biedrībā “Sansusī” ieradās 11 brīvprātīgie no Spānijas, Portugāles, Francijas, Moldovas un Gruzijas. Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” grupas brīvprātīgā darba mērķis bija atbalstīt brīvdabas festivāla “Sansusī” īstenošanu, kā arī uzlabot “Sansusī” mākslas rezidenču centru “Susējas”. Darbi, ko veica brīvprātīgie, bija dažādi – jaunieši darīja gan fiziskas un praktiskas lietas, gan mācījās par sevi, būšanu kopienā un galu galā arī aktīvi iesaistījās vietējā kopienā.

Projekta īstenošanas laikā jaunieši nāca klajā ar sirsnīgiem pārsteigumiem. Nevienā brīdī tas nebija kā nosacījums, ka brīvprātīgajiem ir kaut kā īpaši jādodas vai jādara kopā ar vietējo kopienu. Jaunieši dzīvoja 3 km attālumā no Aknīstes, kurā ir pansionāts – sociālās aprūpes centrs. Viņi mācījās spēlēt uz ģitāras un dziedāt dziesmas latviešu valodā. Vienā no nedēļām viņi brauca uz pansionātu sniegt koncertu. Protams, ka tas bija mirklis, kad visi dziedāja līdzi un asaras sariesās acīs. Brīnišķīgi cilvēki un kopā būšana, kas sasildīja.

Citu reizi brīvprātīgie šajā grupas brīvprātīgā darba laikā uzzināja, ka Aknīstē tiek plānoti pilsētas svētki un vienam cilvēkam jāpārkrāso visi estrādes soli piecu dienu laikā. Viņiem tas šķita visai neiespējams uzdevums, tāpēc jaunieši brauca uz Aknīsti un divās dienās kopīgiem spēkiem viss bija paveikts!

Viens no brīvprātīgajiem Steve Payet – puisis no Francijas – kurš iesaistījās grupu brīvprātīgā darba projektā, pēc divu nedēļu apdomāšanas izvēlējās palikt arī uz ilgtermiņa brīvprātīgo darbu biedrībā “Sansusī”. Kas ir visiedvesmojošākais – Stīvs vēlējās attīstīt sevī mākslinieka daļu, kuru ne vienmēr pietiekami izrāda. Tieši dienu pirms oficiālā viņa individuālā brīvprātīgā darba sākuma Stīvs uzstājās pasākumā “Sansusī” “mūziķu kautiņš” ceturtdaļfinālā, kā mākslinieks kautiņa starplaikā ar performatīvu stāstu par lapsu un kraukli.

Par šo brīvprātīgā darba projekta pieredzi biedrības pārstāve uzsver: “Brīnišķīgi redzēt to, ka spējam iedot vietu, kur cilvēkam augt, attīstīties, noticēt sev un dot citiem!”

 

Pieredzes stāsta autore: Ilze Siliņa-Bergmane

Dalīties
Translate »