Brīvprātīgais no Vācijas ienes mūziku un svētku prieku skolā | Gulbenes novada vidusskolas pieredzes stāsts

Gulbenes novada vidusskolas brīvprātīgais Rons no Vācijas ir aizrautīgs klavierspēles entuziasts, kuru apguvis pašmācības ceļā. Viņš kopā ar mūzikas skolotāju Vitu Poišu organizēja muzikālo improvizāciju pēcpusdienas, kur pulcēja kopā vietējos skolas muzikālos jauniešus, kā arī jauniešus no Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas. Tā tapa ideja iedzīvināt skolā Pagalma svētkus, aicinot piedalīties vietējos mūziķus un ansambļus.

Puisis spēlē klavieres

Brīvprātīgais Rons spēlē klavieres

Iepazīstinot ar ieceri skolas saimi, tā apauga ar papildu idejām un kļuva par visas skolas ģimeņu mēneša galveno pasākumu – pagalma svētki “Ļauj skanēt”. Tā tika izlemts koncerta vietā rīkot brīvdabas pasākumu. Tajā ar savām aktivitātēm iesaistījās ne tikai skolas pedagogi, darbinieki un skolēni, bet arī vecāki, atbalstot materiāli. Viņi ziedoja mīkstās rotaļlietas, kuras tika izmantotas kādā spēlē kā apbalvojums un citus materiālus, kas noderēja jauniešiem, lai veidotu skaistus puķu podus kā pateicības dāvanas dalībniekiem. Pasākumā uzstājās skolas kori, ansambļi un deju kolektīvi, piedalījās blakus novada jaunieši un ārvalstu brīvprātīgie.

Apzinoties, ka pašu spēkiem nebūs gana, pasākumā piedalīties tika aicinātas organizācijas, kuras atsaucās un papildināja pasākuma norises programmu: Gulbenes novada Sporta pārvalde nodrošināja galda tenisa galdus un šautriņu stendus, Jauniešu centrs “Bāze” rīkoja atjautības uzdevumus, āra lielās spēles un Zumbas pauzes, savukārt Gulbenes Mākslas skola iesaistījās, vadot “eco print” un kaligrāfijas apsveikumu darināšanas darbnīcu. Pasākumā Gulbenes novada Mūzikas skolas audzēkņi iepazīstināja interesentus ar dažādiem pūšamajiem instrumentiem, bet kultūrvieta “Lokāls” nodrošināja sarunu pēcpusdienu ar trīs ģimenes vīriešiem par tēmu “Tēva loma ģimenē”.

Jau agrā pavasarī, gatavojoties šim pasākumam, brīvprātīgais Rons ar skolēniem sēja augus, ko dāvināt māmiņām. Tā pavisam neliela ideja kļuva par jaunās skolas pirmo festivāla veida pasākumu. Tajā ļoti nozīmīga sastāvdaļa bija Rons, kurš iesaistījās organizatoriskajos jautājumos, kopā ar citiem muzikāliem brīvprātīgajiem uzstājās un iepazīstināja interesentus ar mūzikas instrumentiem.

 

Pieredzes stāsta autore: Ieva Brūniņa

Dalīties
Translate »