Brīvprātīgā no Vācijas gūst pieredzi un iepazīst Latvijas kultūru | Valmieras koprades darbnīcas DARE pieredzes stāsts

Valmieras koprades darbnīcā DARE no 2022. gada janvāra līdz pat septembra beigām aktīvi ikdienas darbos iesaistījās un palīdzēja Lisa Linh Chi Tran, kura “DARE to grow” projekta ietvaros tika uzņemta Valmierā kā brīvprātīgā. Lisa atbalstīja darbnīcu DARE radošo darbnīcu organizēšanas procesā, vadīšanā, sociālo mediju satura radīšanā, dažādos ikdienas darbos un citos radošajos projektos. Kā stāsta pati Lisa: ”Katra diena, ko pavadīju strādājot DARE, bija lieliska un vienmēr piepildīta ar jaunu zināšanu apguvi.

Valmieras koprades darbnīca DARE kopā ar Valmieras Attīstības aģentūru piedāvāja iespēju 2 jauniešiem pavadīt laiku līdz pat 10 mēnēšiem Valmierā. Projektu atbalstīja Eiropas Solidaritātes korpusa programma. Lisa atklāj, ka šis projekts viņai šķitis kā iespēja atrast savu sen aizmirsto aizraušanos – caur radošiem darbiem mācīties, realizēt oriģinālas idejas un apgūt jaunas iekārtas. Latviju un valmieriešus Lisa raksturo kā ļoti izpalīdzīgus un atsaucīgus, neskatoties uz valodas barjeru, kas kādreiz varētu būt šķērslis. Lisa par Valmieru: ”Šeit ir ļoti skaisti, zaļie meži un daba visapkārt liek ikdienā justies mierīgāk un domas vieglāk raisās.

Valmieras Attīstības aģentūras un darbnīcas DARE darbinieki atzīst, ka uzņemt brīvprātīgos jauniešus no ārzemēm ir bijis gan liels izaicinājums, gan liela laime, jo tādā veidā varēja palīdzēt ne tikai viņiem paplašināt redzesloku un apgūt jaunas prasmes, bet arī pašiem bija iespēja katru dienu iemācāmies ko jaunu par citu valstu kultūrām.

Attēlā redzama brīvprātīgā jauniete Lisa no Vācijas

Attēlā redzama brīvprātīgā Lisa no Vācijas. Attēls no Dinas Lindas Mīlbergas personīgā arhīva.

Lisai bija ļoti liels prieks pavadīt vasaru Latvijā un iepazīties ar mūsu valsts kultūru. Viņai Vasaras saulgriežu svinēšana bijis patiesi maģisks un nekad vēl nepieredzēts notikums. Tāpat viņa izceļ Valmieras pilsētas svētkus jūlijā ar pozitīvo cilvēku kņadu visapkārt. Jautāta par brīvprātīgo darbu, un vai to ieteiktu citiem jauniešiem, viņa atbild viennozīmīgi: ”Es varu tikai no visas sirds ieteikt izmēģināt brīvprātīgo darbu. Pateicoties dažādām iegūtajām pieredzēm, es esmu spējusi veidot savu pašizaugsmi. Man tika dota iespēja iepazīt pavisam citādāku valsti no tās, kurā esmu uzaugusi un vidi pie kuras esmu pieradusi. Tā ir patīkama izkāpšana no savas komforta zonas, jaunu un fantastisku cilvēku iepazīšana. Šo laiku Latvijā es ļoti novērtēju un ceru, ka arī citiem jauniešiem šāda iespēja būs pieejama.

Projekts “DARE To Grow” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

Pieredzes stāsta autore: Dina Linda Mīlberga, Valmieras koprades darbnīca DARE

Dalīties
Translate »