Atklāt solidaritātes nozīmi caur programmu “Eiropas Solidaritātes korpuss” | Biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” pieredzes stāsts

Kā minēts programmas “Eiropas Solidaritātes kopruss” vadlīnijās, brīvprātīgais darbs ir viena no redzamākajām solidaritātes izpausmēm. Tas palīdz jaunietim apzināties tādas vērtības kā cilvēktiesības, vienlīdzību, empātiju, pilsonisko līdzdalību un citas. Solidaritāti ir svarīgi stiprināt gan individuālā, gan sabiedrības līmenī, un brīvprātīgais darbs ir lielisks veids, kā to īstenot, lai veicinātu pozitīvas pārmaiņas savā dzīvē, vietējā kopienā un Eiropā kopumā. Divi jaunieši – Dora no Ungārijas un Javi no Spānijas iesaistījās biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektā “The Infinity of Volunteering”. Tajā viņi apzinājās solidaritātes nozīmību un to, kā tā izpaužas brīvprātīgajā darbā, par to izveidojot 10 video sērijas.

Video blogs par brīvprātīgo darbu un solidaritātes nozīmi

Četru mēnešu garumā brīvprātīgie Dora no Ungārijas un Javi no Spānijas apceļoja Latviju un izveidoja 10 epizožu video blogu, atklājot Eiropas brīvprātīgo pieredzes stāstus Latvijā. Pēdējā apkopojošajā epizodē jaunieši meklēja atbildi uz jautājumu: “Ko īsti nozīmē solidaritāte?”. Izveidotie video ir vērtīgs izglītojošais materiāls, ko var izmantot brīvprātīgā darba projektu īstenotāji visā Latvijā un Eiropā. Tie demonstrē to, kā jaunieši caur brīvprātīgo darbu īsteno solidaritātes principus praksē un atspoguļo dažādus veidus, kā brīvprātīgais darbs var palīdzēt stiprināt kopienas un veicināt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā. Tāpat video materiālos parādīti arī stāsti par Latvijas kultūru, dabu, iedzīvotājiem, kā arī par citiem tematiem.

Brīvprātīgie Dora un Javi kā vissirsnīgāko un latviskāko pieredzi šajā projektā atzina tieši vloga filmēšanu Gulbenē. Šajā pilsētā tika filmēta epizode “Viena diena Eiropas brīvprātīgā dzīvē”, kurā viņi sekoja brīvprātīgā Rona ikdienas gaitām.

Šis projekts ir spilgts solidaritātes īstenošanas paraugs. Tas ir pierādījums tam, ka jaunieši var sniegt pozitīvu ieguldījumu sabiedrībā, daloties savās prasmēs un zināšanās, kā arī veltot savu laiku un enerģiju brīvprātīgajam darbam. Projekta laikā radītie video kalpo kā iedvesmojošs stāsts citiem jauniešiem, aicinot iesaistīties līdzīgās aktivitātēs un stiprināt solidaritātes garu Eiropā.

Visi brīvprātīgo radītie video skatāmi biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” Youtube kanālā. Vairāk par programmu “Eiropas Solidaritātes korpuss” iespējams uzzināt tīmekļvietnes sadaļā “Eiropas Solidaritātes korpuss”. Savukārt par iespējām iesaistīties brīvprātīgajā darbā visā Eiropā iespējams uzzināt Eiropas Jaunatnes portālā.

Pieredzes stāsta autore: Lāsma Mežsēta

Dalīties
Translate »