Zināmi “DiscoverEU” rezultāti – 152 jaunieši no Latvijas saņēmuši bezmaksas ceļošanas kartes

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka Eiropas Savienības (ES) programmas “Erasmus+” iniciatīvas “DiscoverEU” 2024. gada pirmajā kārtā bezmaksas ceļošanas kartes ieguvuši 152 Latvijas jaunieši. Viņiem būs iespēja izbaudīt neaizmirstamu ceļojumu pa Eiropu. Nākamā pieteikšanās “DiscoverEU” iniciatīvai sāksies jau šī gada oktobrī!

Kopumā 2024. gada pirmajā pieteikumu kārtā tika saņemts rekordliels– 186 744 pieteikumu skaits no visas Eiropas, bet ceļošanas kartes saņēma 35 511 jaunieši. No Latvijas iniciatīvai pieteicās 995, bet bezmaksas biļetes ieguva 152 jaunieši. Veiksmīgie kandidāti 1-30 dienu ilgā ceļojumā varēs doties laikā no 2024. gada 1. jūlija līdz 2025. gada 30. septembrim. Jauniešiem dalības apstiprinājumus Eiropas Komisija (EK) ir nosūtījusi uz pieteikumā norādītu e-pasta adresi. Tajā norādīta informācija par tālāko pieteikšanās procesu un rīcību.

Pieteikuma apstiprinājums

Aicinām apstiprinātos dalībniekus izskatīt savu e-pastu, lai veiktu pieteikuma apstiprinājumu. Aicinām ņemt vērā, ja konkrētā laika periodā pieteikums netiks apstiprināts, tas tik novirzīts rezerves kandidātiem! Savukārt jaunieši, kuri pieteicās, bet netika apstiprināti dalībai iniciatīvā, arī tiek aicināti sekot līdzi informācijai e-pastā, jo viņi joprojām ir rezerves dalībnieku sarakstā un var saņemt uzaicinājumu piedalīties iniciatīvā arī vēlākā laika posmā – ja kāds no dalībniekiem atsauc vai nav apstiprinājis savu dalību.

Iespēja saņemt Eiropas Jaunatnes karti

Atlasītajiem dalībniekiem iespējams saņemt arī Eiropas Jaunatnes karti (EYCA), kuru varēs aktivizēt lietotnē “DiscoverEU Travel App”, kas dalībniekiem būs pieejama pēc rezervācijas procesa pabeigšanas. Karte ir derīga vienu gadu pēc aktivizēšanas un nodrošina jauniešiem vairāk nekā 40 000 dažādas atlaižu iespējas transportam, naktsmītnēm, pārtikai, kultūras un sporta pasākumu apmeklējumiem, kā arī apskates objektu apskatei un citām aktivitātēm visā Eiropā.

Mācības un informatīvi pasākumi biļetes ieguvušajiem jauniešiem

“Erasmus+” valstu aģentūras, tostarp JSPA, biļeti ieguvušajiem jauniešiem pirms došanās ceļā rīkos informatīvus pasākumus. Tajos tiks sniegta svarīgākā ar iniciatīvu un ceļošanu saistītā informācija, kā arī būs iespēja iepazīties ar citiem ceļotājiem no attiecīgās valsts.

Ceļošanas karti ieguvušajiem jauniešiem no Latvijas mācības klātienē notiks šī gada 20.-22. augustā, savukārt tiešsaistē – šī gada 21. septembrī tiešsaistes platformā Zoom.

Biļeti ieguvušie dalībnieki ir personīgi informēti par iespēju pieteikties mācībām. Klātienes mācībās dalībnieku skaits ir ierobežots. Jaunietim ir jāizvēlas sev piemērotākais pasākumu un jāpiesakās tam, kā arī līdz 2024. gada 31. augustam jāapstiprina sava ceļošanas karte un jāseko instrukcijām saņemtajos e-pastos no JSPA un EK.

Par “DiscoverEU”

Iniciatīva “DiscoverEU” sniedz iespēju 18 gadus veciem jauniešiem ceļot un stiprināt piederības sajūtu Eiropas Savienībai, uzzināt vairāk par Eiropas daudzveidību, kultūras mantojumu un vēsturi, iepazīties ar cilvēkiem no visas Eiropas un izzināt arī sevi. Iniciatīvā apstiprinātie dalībnieki ir aicināti pa Eiropu pārvietoties ar videi draudzīgāku transportlīdzekli – vilcienu.

Iniciatīvas “DiscoverEU” bezmaksas ceļošanas kartes tiek piešķirtas, balstoties uz dalībvalstu iedzīvotāju īpatsvaru salīdzinājumā ar kopējo ES iedzīvotāju skaitu, kā arī skatoties pēc pieteikuma anketā aizpildāmo jautājumu pareizo atbilžu skaita. Kopumā no 2018. gada, kad iniciatīva “DiscoverEU” tika organizēta pirmo reizi, 319 000 ceļošanas kartēm pieteikušies gandrīz pusotrs miljons jauniešu no visas ES, tostarp 8569 jaunieši no Latvijas – no tiem vairāk nekā 1000 ieguvuši šo unikālo iespēju. 2024. gada otrā pieteikšanās kārta sāksies oktobrī.

Dalīties
Translate »