Vienreizēja pieredze, jauni draugi un pazudušas bailes no ceļošanas vienai | “DiscoverEU” pieredzes stāsts

Foto no Elizabetes Dzalbes personīgā arhīva

Ceļojumā devos viena, jo gribēju pārbaudīt sevi un gūt citādu pieredzi. Taču uz divām dienām Norvēģijā satiku savu ģimeni, lai kopā kāptu kalnos. Īsti nezinu, vai viņi gribēja ceļot vai arī pārliecināties, ka esmu dzīva.

Reāli sāku plānošanas procesu tikai mēnesi pirms ceļojuma. Atskatoties atpakaļ, vajadzēja izmantot iespēju un saplānot maksimāli visas 30 dienas, bet tāpat bija fantastiski. Sen sapņoju par Skandināvijas apskati, arī vilciena maršrutu Oslo-Bergena, kas bija ārkārtīgi skaists, un pārbraukšanu pār Ēresunda tiltu starp Zviedriju un Dāniju. Nezinu, vai vēl kādreiz šajās valstīs braukāšos ar vilcieniem, jo tie ir diezgan dārgi. Turklāt Skandināvijas vilcieni, salīdzinot ar citām valstīm, bija uzticami un vienmēr laicīgi.

Mans ceļojuma top trīs:

  1. Nakts uz Oslo salas hamokā (šūpuļtīklā) – ļoti skaisti, viss labiekārtots, viļņu skalošanās, pilsētas uguntiņas, forši cilvēki un no rīta itin nemaz negribējās doties prom.
  2. Pārgājiens uz Trolltungu – bija perfekts laiks šim diezgan fiziskajam pārbaudījumam, bet, bez šaubām, tas padarīja pieredzi vērtīgāku.
  3. Kopenhāgenas botāniskais dārzs un dabas muzejs – bija forša (tikko hostelī iepazīta) kompānija un ļoti aizraujošs muzejs.

Foto no Elizabetes Dzalbes personīgā arhīva

“DiscoverEU” ceļotāju tikšanās pasākumi – paši labākie brauciena brīži

Piedalījos arī citu valstu rīkotajos ceļotāju meet-up, un tie bija paši labākie brīži! Bijām brangs pulks, un trīs dienas bija apmaksāta ēšana, gulēšana, transports. Iepazinām Oslo kafejnīcas, humpalas, parkus, naktsdzīvi, tikām pat Rātsnamā un pēdējā dienā daļa no mums pat apmeklēja nesen atklāto Nacionālo muzeju. Kopā ar mums bija skotu puisis, kurš mācās vēsturi – viņš pastāstīja par muzeja objektiem, tas bija ļoti interesanti.

Foto no Elizabetes Dzalbes personīgā arhīva

Vēl es izmantoju “DiscoverEU” iespēju Oslo centrā aizņemties guļammaisu, matracīti un hamoku un nakšņot uz salas Langoya pavisam netālu no centra. Mums iedeva arī 24h transporta biļeti un pārtikas paciņas ar norvēģu ēdieniem. Skatījāmies saulrietu un man neizprotamā kārtā, otrā salas pusē, arī Mēness norietēšanu aiz horizonta. Vēl iepazinos ar Lolu, kura pirms neilga laika bijusi meet-up Rīgā. Es biju palaidusi garām, ka tāds bija! Noteikti būtu bijis forši piedalīties. Mēs sadraudzējāmies un vēl aizvien uzturam kontaktu.

Izmaksas un līdzi ņemamo lietu saraksts

Hosteļi maksāja apmēram 25-55 eiro, bet to nebija tik daudz, jo izmantoju DiscoverEU piedāvātās iespējas. Ēšana izmaksāja daudz, bet tas atkarīgs no pilsētas un izvēlēm. Dažos hosteļos bija arī viss nepieciešamais ēst taisīšanai. Ņēmu tikai mugursomu ar nepieciešamākajām lietām — apģērbu, higiēnas lietas, botas kājās, līdzi sandales. Telefons un lādētājs. Peldkostīms. Skaidra nauda, kas noderēja, kad aizmirsu kartes PIN kodu. Žēl, ka nepaņēmu filmiņkameru. Kalnos būtu ļoti noderējis sauleskrēms.

Dalība “DiscoverEU” – tikai un vienīgi ieguvumi

Foto no Elizabetes Dzalbes personīgā arhīva

Pieredze, draugi, pazudušas bailes, nedrošība no ceļošanas vienai… Noteikti sevi iepazinu labāk – sapratu, ka man visvairāk tomēr interesē daba, tāpēc botāniskie dārzi un parki tika ļoti cītīgi apmeklēti, lielākoties labā kompānijā ar tikko satiktiem vienaudžiem. Arī mākslas muzeji bija iespaidīgi. Līdz tam vienmēr jutos diezgan kautrīga, neveikla sociālās situācijās, bet ārzemēs viss pagaisa, mierīgi varēju uzsākt sarunas un ātri sadraudzēties, tagad par to vairs nesatraucos. Nu jūtos arī kā profesionāla hosteļu izmantotāja un kalnos gājēja.

 

Pieredzes stāsta autore: Elizabete Dzalbe

Dalīties
Translate »