Sešas valstis sešās dienās | “DiscoverEU” pieredzes stāsts

Attelā redzama pilsētas panorāma un skats no vilciena iekšpuses

Foto no Paulas Molodavčenko personīgā arhīva

Tā kā vēlējos gūt jaunu pieredzi patstāvīgā ceļošanā, izvēlējos doties viena pati. Arī plānot šo ceļojumu centos patstāvīgi, ar nelielu vecāku palīdzību. Šis bija liels eksperiments ar lielām ambīcijām, tāpēc es izvēlējos elastīgo ceļošanas biļeti.

Savā ceļojumā apmeklēju Poliju, Slovākiju, Čehiju, Ungāriju, Austriju un Lietuvu. Lai gan sākotnēji plānoju doties uz vairāk nekā 6 valstīm un ilgākā laika posmā, tomēr gala variants sanāca šāds. Es izvēlējos doties tieši uz šīm valstīm, jo iepriekš nekad tur, izņemot Lietuvu un Poliju, nebiju bijusi. Man ieinteresēja šo valstu kultūra, arhitektūra un daba, kā arī vēsture.

Ceļojums brīžiem bija saspringts un nervus kutinošs. Atmiņā man visvairāk palika cilvēku izpalīdzība, kuri nezinot valodu – ne angļu, ne vācu, ne krievu – centās palīdzēt ar nokļūšanu kādā punktā vai informāciju par kādu mani interesējošu objektu.

Ja man būtu iespēja atgriezties laikā un doties šajā ceļojumā vēlreiz, es censtos neuztvert visu tik asi, jo šobrīd jau zinu, ka vilcienu satiksme, īpaši Polijā, nav tik precīza kā pie mums Latvijā un ka tā ir normāla parādība, ka vilciens kavē pat trīs stundas, tāpēc plānotu lielākus pārtraukumus starp pārbraucieniem. Bet tas īpaši neietekmēja no šī piedzīvojuma gūto prieku un iegūtās pozitīvās emocijas, kā arī nesalīdzināmo pieredzi.

Ceļojuma izmaksas un līdzi ņemamās lietas

Ceļojums izmaksāja aptuveni 500€, bet tas bija budžeta variants ar dzīvošanu hosteļos/moteļos, ēdu tikai pašas gatavotu ēdienu, izņemot pa vienai ēdienreizei vietējās kafejnīcās. Man bija diezgan liela mugursoma ~40l, bet sava ceļojumā satiku daudzus “DiscoverEU” jauniešus, kuru mugursomas un čemodāni bija daudz lielāki. Lielu lomu spēlē tas, cik bieži tu vēlies mainīt savus outfit’us, kādā gadalaikā tu dodies ceļojumā, kādi ir paredzamie laikapstākļi un cik daudz sīkumus (kosmētika, tehnika, pārvietošanās līdzekļi) plāno ņemt līdzi.

Ceļojumā es viennozīmīgi nevarētu iztikt bez telefona, jo tur bija mana ceļošanas karte (interrail pass), austiņām, jo kāds gan ceļš bez mūzikas, un, protams, bez dokumentiem un ūdens pudeles. Pārējais manā gadījumā bija mazsvarīgs, jo mana ceļojuma laikā vidējā gaisa temperatūra svārstījās no 29-39°C, līdz ar to man nevajadzēja ne siltu jaku, ne bikses, tikai šortus un pāris t-kreklus.

“DiscoverEU” – lieliska iespēja un neskaitāmi ieguvumi

Kopumā, atsaucot atmiņā piedzīvoto un emocijas, kuras asociējas ar ceļojumā pavadīto laiku, es secinu un vēlreiz sev atzīstu, ka “DiscoverEU” ir lieliska iespēja. Dalība iniciatīvā dod iespēju:

  • pārbaudīt savu emocionālo noturību;
  • uzzināt, cik labs plānotājs — gan finanšu, gan laika — tu esi;
  • iepazīt citu valstu kultūras;
  • pierādīt sev un citiem, ka tu vari būt neatkarīgs;
  • iepazīt jaunus cilvēkus un varbūt iegūt arī jaunus draugus.

Personīgi es no šī ceļojuma ieguvu lielisku pieredzi savu finanšu un laika menedžēšanā, ieguvu jaunas paziņas no Peru, Īrijas, Francijas, Austrālijas un citām valstīm. Tāpat iepazinu tuvāk apmeklēto valstu vēsturi, nobaudīju interesantus un dažus pat dīvainus nacionālos ēdienus. Guvu iespēju pavadīt laiku ar sevi, kas ļāva sakārtot domas un plānus nākotnei, un, protams, neaizmirstamas emocijas, kuras citādi nekad nespētu piedzīvot.

Pieredzes stāsta autore: Paula Molodavčenko

Dalīties
Translate »