Pieredze, kas ļāva izkāpt no savas komforta zonas | “DiscoverEU” pieredzes stāsts

Jauniete ar ceļošanas piederumiem pie autobusa un vēsturiskas celtnes

Foto no Martas Zamarītes personīgā arhīva

Šis bija pirmais lielais ceļojums, kurā devos viena. Izmantoju “DiscoverEU” elastīgo ceļošanas biļeti, jo manā plānā bija apmeklēt vairākas Eiropas valstis. Visvairāk no šī ceļojuma man atmiņā ir palikušas spontānās lietas, ko darīju, piemēram, peldēšanās Lago ezerā, brīvības sajūta, debešķīgais ēdiens, kā arī vilcienu kavēšanās Itālijā, kas mani padarīja traku! Biljards Vīnes hostelī ar cilvēkiem no Austrālijas arī bija interesants piedzīvojums.

Ja man būtu iespēja atgriezties laikā un doties šajā ceļojumā vēlreiz, es būtu ierēķinājusi vairāk brīvo dienu tūrismam, jo, piemēram, Bratislavu, Veronu un Cīrihi es tomēr nepaguvu apskatīt vilcienu kavēšanās dēļ, un pēc plāna man jau bija jādodas tālāk. Sanāca visu darīt diezgan lielā steigā. Tāpat es neizvēlētos nakts vilcienus, jo tajos nevar vērot ainavas, arī izgulēties nav viegli, tāpēc nākamajā dienā ir grūtāk izbaudīt visu uz 100%.

Foto no Martas Zamarītes personīgā arhīva

Ceļojuma izmaksas un līdzi ņemamo lietu saraksts

Ar 50 eiro dienā bija pietiekami, turklāt dienās, kad ciemojos pie draudzenēm, sanāca ietaupīt daudz vairāk. Kopā, šķiet, iztērēju ap 400 eiro, ieskaitot hosteļus un sabiedrisko transportu.

Ceļojumā devos ar lielo mugursomu, auduma somu un mazu pleca somiņu telefonam, naudai un citām svarīgajām lietām. Somās lielāko daļu aizņēma drēbes un higiēnas piederumi, kā arī dāvanas, ko vedu draudzenēm, un ēdiens. Vēl noteikti nevarētu iztikt bez powerbank un lietusmēteļa, kas kalpoja arī kā papildus drēbju kārta, kad naktīs kļuva auksti. Ūdens pudele – arī ļoti noderīgi, jo lielajās Eiropas pilsētās visur ir dzeramā ūdens strūklakas. Lifesaver!

Viss, ko biju sapakojusi, bija tiešām vajadzīgs, izņemot varbūt peldkostīmu, kas aizņēma daudz vietas, kaut gan divreiz superīgi noderēja, un pirmās palīdzības komplektu – paldies Dievam to nevajadzēja! 

Pieredze, kas ļāva izkāpt no savas komforta zonas

Joprojām nespēju noticēt, ka kaut kas tik brīnišķīgs ir iespējams! Turklāt ceļot vienai nepavisam nav tik bailīgi, kā varētu likties. Tā kā esmu diezgan liela vienpate, es pat izbaudīju iespēju pieņemt lēmumus bez kompromisiem. Iemācījos pārvietoties, izmantojot vilcienu! Iepriekš tie mani biedēja, jo Latvijā (vismaz Kurzemē) vilcienus ceļošanai neizmanto gandrīz nemaz. Taču turpmākajam dzīves ceļam šī pieredze bija ļoti noderīga.

Atskatoties uz visu piedzīvoto, saprotu, cik laimīgi mēs esam, ka esam piedzimuši Eiropas Savienībā un mums ir tik daudz privilēģiju un iespēju ceļot un izbaudīt dzīvi. Šis ceļojums deva man daudz vairāk pārliecības par sevi, mācīja būt elastīgākai attiecībā uz plāniem un kaut kādā veidā palīdzēja arī pieaugt. Esmu ļoti priecīga, ka pieteicos, tiku izvēlēta un uzdrošinājos izkāpt no savas komforta zonas. 20 no 10, iesaku!

 

Pieredzes stāsta autore: Marta Zamarīte

Dalīties
Translate »