Pieejams ieraksts no Eiropas dienai veltītās sarunas “Pieredzēt, nevis tikai redzēt”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) 6. maijā Eiropas dienas ietvaros rīkoja iedvesmojošu sarunu “Pieredzēt, nevis tikai redzēt”. Tajā četri jaunieši dalījās savā pieredzē, kura iegūta, izmantojot dažādas ES sniegtās jauniešu iespējas.

Sarunu moderēja Kaspars Ozoliņš, taču pieredzes stāstos dalījās:

  • Paula Terehova (pieredze “Erasmus+” jauniešu apmaiņas un apmācības projektos);
  • Tomass Tulinskis (“Eiropas Solidaritātes korpuss” pieredze brīvprātīgajā darbā);
  • Diāna Baltiņa (iniciatīvas “DiscoverEU” pieredze, izmantojot iespēju apceļot Eiropu bez maksas un vienlaikus mācoties citu Eiropas valstu vēsturi, kultūru utml.);
  • Krista Kristīne Magone (“EuroPeers” pieredze).

Jaunieši pasākuma laikā pastāstīja, ko no Eiropas iespējām pieredzēja, kā to izdarīja un ko tas ir devis, kā arī pauda savu viedokli, kādēļ šāda iespēja tiek piedāvāta, kāpēc tā ir vajadzīga un kāpēc tā būtu vērtīga ikvienam jaunietim.

Video ieraksts no sarunas:

Jaunatnes programmās viena no būtiskām ES vērtībām ir iekļaušana un iespējas, par kurām tika runāts arī sarunas laikā. ES iespējas pieejamas visiem jauniešiem, tai skaitā arī Ukrainas jauniešiem, kas ieradušies Latvijā vai kādā citā ES valstī. Tāpat šīs iespējas vienlīdz izmantojamas pilsētu un lauku reģionu jauniešiem, jauniešiem ar ierobežotām iespējām, piemēram, ekonomiskām grūtībām, veselības grūtībām u.c., aktīviem jauniešiem un arī tiem, kas pirmo reizi vēlās ko tādu piedzīvot.

Projektu veidi, kuros jauniešiem iespējams iesaistīties:

Plašāku informāciju par jauniešu iespējām piedalīties ES projektos iespējams iegūt www.pieredzet.lv un www.jaunatne.gov.lv.

Dalīties
Translate »