Jūrmalā un Rīgā norisinājās iniciatīvas “DiscoverEU” jauniešu tikšanās

No 2023. gada 26. līdz 28. jūlijam Latvijā – Jūrmalā un Rīgā – viesojās 13 Eiropas Savienības (ES) iniciatīvas “DiscvoerEU” jaunieši no septiņām dažādām valstīm – Čehijas, Itālijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas, Spānijas, Vācijas.

Divu ar pus dienu laikā jaunieši iepazina Latvijas dabu, dzīvojot teltīs un sajūtot čiekurus zem tām, izbaudot saulrieta braucienu ar plostu, gūstot priekšzināšanas Latvijas jaunuzņēmuma tapšanā – unikālas SUP dēļu tehnoloģijas izveidē no idejas līdz dizainam un ražošanai, izmēģinot dažādu ūdens transportlīdzekļu pārvietošanās veidus – SUP dēļus un laivas. Jaunieši arī izzināja Latvijas kultūru – 19.gadsimta zvejniecības tradīcijas un 20.gadsimta mākslu, un izbaudīja Latvijas ēdienu daudzveidību. 

Lai veicinātu jauniešu izpratni par programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” iespējām un veidotu jaunus kontaktus, tikšanās norisei pievienojās pieci tīkla “EuroPeers” Latvijas vēstneši un dalījās savā pieredzē par dalību projektos, to rakstīšanā un īstenošanā!

Šogad iniciatīvas “DiscvoerEU” tikšanās Jūrmalā un Rīgā bija īpaša, jo visiem iniciatīvas jauniešiem bija iespēja pieteikties Baltijas tikšanās norisei, piedaloties ne vien Latvijas organizētajā pasākumā, bet arī pretendējot dalībai Lietuvas un Igaunijas aktivitātēs, tādā veidā attīstot izpratni par visu Baltijas valstu kultūru kopumā. 

Par iniciatīvu “DiscoverEU”

ES iniciatīva “DiscoverEU” ik gadu pilngadību sasniegušiem eiropiešiem sniedz iespēju bez maksas ceļot pa Eiropu, palīdzot izprast Eiropas daudzveidību, iepazīt Eiropas kultūras bagātību, tas vērtības un iegūt jaunus draugus.

Vairāk par iniciatīvu iespējams uzzināt tīmekļvietnes sadaļā “DiscoverEU”.

Dalīties
Translate »