Jauniešu pasākumā “EuroPeers koprades pēcpusdiena” atklāj Eiropas Savienības piedāvātās iespējas

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) koordinētais “EuroPeers” vēstnešu jauniešu tīkls sadarbībā ar Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centru 2024. gada 27. jūnijā organizēja pasākumu jauniešiem “EuroPeers koprades pēcpusdiena”. Pasākuma galvenā tēma bija “Eiropas Savienības piedāvātās iespējas”.

Pasākumā piedalījās 29 jaunieši, kuri vēlējās iepazīties ar Eiropas Savienības (ES) programmām “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kā arī baudīt interesantu un kvalitatīvu pēcpusdienu kopā ar līdzīgi domājošiem jauniešiem.

Pasākuma mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar ES programmām “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” caur “EuroPeers” vēstnešu pieredzi. Tāpat jauniešiem tika piedāvāta iespēja attīstīt personīgās kompetences, piemēram, komunikāciju, līdzdalību, kultūras izpratni un kulināriju.

Pasākums sākās Asaru dzelzceļa stacijā Jūrmalā, no kurienes dalībnieki devās pārgājienā gar jūru līdz Kauguriem. Pārgājiena laikā jaunieši baudīja vasaras sauli un piedalījās dažādās enerģiskās aktivitātēs, iepazīšanās uzdevumos un “ledus laušanas” spēlēs. Pārgājiens noslēdzās Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centrā, kur kopā ar brīvprātīgajiem jauniešiem no Itālijas, tika gatavota pica, iepazīstoties ar itāļu brīvprātīgo pieredzi ilgtermiņa brīvprātīgā darba projektā Latvijā.

Dalībnieki piedalījās informatīvā sesijā par jauniešu apmaiņas projektiem, iniciatīvu “DiscoverEU”, kā arī neformālās sarunās ar “EuroPeers” vēstnešiem uzzināja par viņu pieredzēto projektos un saņēma ieteikumus savu ideju īstenošani. Pasākums noslēdzās, kopīgi degustējot pagatavoto ēdienu un katram jaunietim saņemot informatīvos materiālus par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām jauniešiem.

Esam ļoti pateicīgi Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centram par viesmīlību un Itālijas brīvprātīgajiem no Gulbenes, kuru klātbūtne piešķīra pasākumam īpašu garšu!

Par “EuroPeers” vēstnešu tīkla jauniešu organizētajiem pasākumiem var uzzināt, sekojot aktuālajai informācijai JSPA tīmekļvietnē, sociālajos medijos un “EuroPeers” Instagram profilā @europeers_latvia!

Dalīties
Translate »