Astoņas valstis 18 dienās | “DiscoverEU” pieredzes stāsts

Foto no Artūra Braunera personīgā arhīva

Ceļojumā devāmies pieci puiši, oriģināli komandā bija četri, kas ieguva “DiscoverEU” biļetes, bet viens atkrita, un tad vēl divi paši nopirka biļetes. Biļetes laimējām 2022. gada sākumā un ceļā devāmies jūlija beigās. Izmantojām elastīgo biļeti (mums bija septiņas ceļošanas dienas mēneša ietvaros).

No Rīgas ar auto braucām uz Varšavu un no turienes uzsākām ceļojumu. Šajā ceļojumā mēs gribējām izspiest no tās biļetes maksimumu, tādēļ izplānojām ļoti traku maršrutu, bet beigās viss arī izdevās bez aizķeršanās. Varšavā palikām divas dienas. Tad ar vilcienu devāmies uz Berlīni, Amsterdamu, Briseli, Parīzi, Nicu, Milānu, Cīrihi, Minheni un Prāgu. Tad no Prāgas ar Flixbus līdz Varšavai un ar auto atpakaļ uz Rīgu. Katrā no pilsētām pavadījām vidēji divas dienas.

18 dienas ārzemēs

Ceļojums bija ļoti iespaidīgs, tik daudz dažādas pieredzes un pilsētas apskatītas, 18 dienas pavadītas ārzemēs pēc praktiski trīs gadu sēdēšanas Latvijā – tas viss bija ļoti skaisti. Bija ļoti daudz loģistisku izaicinājumu un bija diezgan daudz stresa, jo daudz kas varēja noiet greizi, bet beigās viss izdevās. Noteikti mīļākā pilsēta mums bija Amsterdama ar ļoti brīvu un tādu jauniešu atmosfēru. Nicā, kad iegājām Vidusjūrā, likās ka lielais mērķis ir sasniegts. Katrā pilsētā bija kaut kas iespaidīgs.

Foto no Artūra Braunera personīgā arhīva

Noteikti neieteiktu taisīt tik grandiozu ceļojumu kā mums, vai arī tādam ceļojumam atveltīt vismaz mēnesi. Mums īstenībā sanāca baigā skriešana. Redzējām daudz ko, bet tikai retos brīžos varējām tiešām tā atpūsties un mierīgi izbaudīt pilsētas atmosfēru. Ļoti iesaku arī pārliecināties par savu draugu kvalitāti, ar kuriem dodies ceļojumā, jo pavadot 18 dienas no vietas ar viņiem var rasties lieli strīdi.

Ceļojuma izmaksas

Ceļojums izmaksāja kopā apmēram 1200-1500 eiro: naktsmītnes 300-350 eiro no katra, kas patiesībā ir lēti, tādēļ jārezervē tās laicīgi. Tad mums bija katras dienas budžets apmēram 50 eiro. Piemēram, lētās vietās, kā Varšava vai Berlīne, mēs mierīgi iekļāvāmies zem tiem 50 eiro, bet Parīzē vai Cīrihē ļoti viegli tikt pāri tam slieksnim. Kopumā vidēji dienā arī sanāca iztērēt 40 – 50 eiro uz suvenīriem, ēšanu, varbūt kādu sabiedriskā biļeti vai uz muzejiem, izklaidi.

Foto no Artūra Braunera personīgā arhīva

Ieteikumi potenciālajiem “DiscoverEU” dalībniekiem

Ceļojuma soma man bija milzīga, tāda pārgājienu soma, kas ļoti ērti sēdēja uz muguras. Protams, vairākas lietas ir specifiskas man, kas īpaši citiem varbūt nebūs vajadzīgas, bet līdzi bija apģērbs, peldšorti, dvielis, higiēnas piederumi, dokumenti (pase, ID karte, EVAK, ceļojuma apdrošināšana), powerbank, lādētāji, kamera un piederumi, skaidra nauda un sejas maskas. Galvenais ir novērtēt, cik daudz drēbju ņemt līdzi, un izplānot vietas, kur tās varēs izmazgāt (dzīvoklis ar veļasmašīnu vai laundromat). Nevajag arī pārkrauties, neiesaku ņemt mazās skolas vai sporta somas, labāk paņemt pārgājienu somu, ar kuru būs ērti mugurai, staigājot lielākus gabalus.

Ceļojums bija labākais manā mūžā. Es ieteiktu visiem jauniešiem doties tādā tripā, kamēr vēl esam jauni. Aicinu nebaidīties no hosteļiem, tur var forši iepazīties ar citiem jauniešiem. Nebaidieties arī no šāda ceļojuma plānošanas, man arī no sākuma bija daudz šaubu un stresa, taču beigās viss izdevās.

Video atskats no Artūra “DiscoverEU” piedzīvojuma

 

Pieredzes stāsta autors: Artūrs Brauners

Dalīties
Translate »