Aktuālie noteikumi darbā ar jaunatni no 1. aprīļa

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka no šī gada 1. aprīļa Latvijā ir aktuālizēti epidemioloģiskās drošības noteikumi. Atcelta lielākā daļa drošības pasākumu, ietekmējot arī darbu ar jaunatni.

  • Sejas maskas lietošana vairs nav obligāta. Izvērtējot epidemioloģisko situāciju, iestāde var pieņemt lēmumu par sejas maskas lietošanu. (No 1.aprīļa sejas maskas būs jāturpina lietot sabiedriskajā transportā, kā arī ārstniecības iestādēs un ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs).
  • Pakalpojumu sniedzēji un pasākumu rīkotāji no 1.aprīļa paši var noteikt konkrētas epidemioloģiskās drošības prasības savai pakalpojuma sniegšanas vietai vai pasākuma norises vietai, tostarp sejas masku lietošanu, distances ievērošanu.
  • Pasākumu organizēšanai ir atcelti pulcēšanās ierobežojumi (personu skaits) gan ārtelpās, gan iekštelpās. Pasākumu organizators var izvēlēties pasākumu organizēt arī epidemioloģiski drošā vidē.
  • No aprīļa atcelta prasība, ieceļojot Latvijā no Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, Šveices un Lielbritānijas, uzrādīt Covid-19 sertifikātu. Šī prasība tiek saglabāta, ieceļojot no trešajām valstīm, un attiecībā uz šīm valstīm ieceļošanas nosacījumi netiek mainīti.
  • Persona var veikt Covid-19 testu, ja parādās saslimšanas simptomi un ir bijis kontakts ar inficētu personu mājsaimniecībā.
Dalīties
Translate »