Pēc septiņiem gadiem ciemojas Gulbenē | brīvprātīgā darba pieredzes stāsts

2016./2017. mācību gadā Gulbenes 1. Pirmsskolas izglītības iestādē tika īstenots Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” Eiropas Brīvprātīgā darba projekts “Explore together” (tajā laikā vēl nebija izveidota programma “Eiropas Solidaritātes korpuss” un brīvprātīgā darba projekti bija zem programmas “Erasmus+”). Projekta ietvaros iestādē kā brīvprātīgā 10 mēnešus strādāja jauniete Anabel Lista Blanco no Spānijas. Jaunietes projekts bija piepildīts ar radošām idejām, darbiem un iecerēm, kuras viņai sekmīgi izdevās realizēt, pateicoties viņas motivācijai, atklātībai, sirds siltumam kā pret bērniem, tā kolektīvu.

Projekta noslēgumā jauniete sarīkoja bērnu darbu izstādi un drosmīgi runāja Vidzemes televīzijas kameras priekšā. Viņas angļu valodas prasmes bija kļuvušas nesalīdzināmi uzlabojušās. Jauniete Spānijā bija ieguvusi pirmsskolas skolotāja kvalifikāciju, taču darbu savā specialitātē neatrada. Šis projekts bija lieliska iespēja iegūt darba pieredzi.

2023. gada nogalē, septiņus gadus pēc projekta, Anabela viesojās Gulbenes 1. Pirmsskolas izglītības iestādē. Lūk, dažas vērtīgas atziņas no atmiņām par projekta laiku:

Tajā laikā neapzinājos projekta un brīvprātīgā darba patieso vērtību. Šī atklāsme nāca brīdī, kad pēc projekta noslēguma atgriezos mājās un burtiski uzreiz saņēmu darba piedāvājumu no Montesori pirmsskolas Spānijā. Youtpass sertifikāts bija manas pirmās darba pieredzes apliecinājums. Tieši darba pieredzes man ļoti pietrūka. Pateicoties darbam projektā, manas angļu valodas prasmes bija nesalīdzināmi uzlabojušās. Pēc projekta mani ceļi aizveda uz Londonu, kur arī šobrīd turpinu stādāt ar bērniem. Tas ir mans sirds darbs!

Manas labās atmiņas par brīvprātīgā darba laiku man lika atgriezties savās otrajās mājās – Latvijā. Biju priecīga strādāt ar bērniem bērnudārzā, satiku jaunos brīvprātīgos Tommaso un Gretu, kā arī pavadīju laiku kopā ar savu latviešu ģimeni. Brīvprātīgais darbs ir unikāla pieredze, kas vienmēr būs manā sirdī un prātā. Es priecājos atkal pabūt  baltajā Latvijā. Ceru, ka arī turpmāk mana nosūtošā organizācija sadarbosies ar Gulbenes 1. Pirmsskolas izglītības iestādi. Mēs visi brīvprātīgie, kuri strādājuši projektos, sekojam līdzi to norisēm arī tagad. Esam izveidojuši kopīgu WhatApp grupu, kopā esam jau divdesmit divi jaunieši. Vēlreiz paldies, ka devāt man iespēju būt daļai no bērnudārza šajās projektā pavadītajās dienās.

 

Pieredzes stāsta autore: Lāsma Lapkaša, Gulbenes 1. Pirmsskolas izglītības iestādes Eiropas brīvprātīgā darba projektu koordinatore.

Dalīties
Translate »