“Maija grāfa svētki 2022” | Kultūras biedrības “Alternatīvā realitāte” brīvprātīgā darba pieredzes stāsts

Kārtējie unikālie Maija Grāfa svētki ir veiksmīgi noslēgušies, un nevaram vien sagaidīt, kad varēsim padalīties ar to, cik notikumiem bagāti tie bija! Apvienojot viduslaiku atmosfēru, vēsturi, fantāziju un radošumu, lai apvienotu dažādas kultūras, laikmetus un cilvēkus, svētki sniedza aizraujošu iespēju ikvienam iepazīties ar mūsu redzējumu par to, kā tradicionālie un mūsdienu elementi vislabāk darbojas, ja tie ir apvienoti pareizi.

Kas ir un kā radās “Maija grāfa svētki”?

“Maija grāfa svētki” ir tradīcija, kas nākusi no viduslaikiem, kad turnīros tika izvēlēts uzvarētājs – pilsētas labākais cīnītājs, kurš saņēma “Maija grāfa” titulu un tiesības saukt savu izvēlēto par “Maija grāfieni”. Šis pāris simbolizēja varonības un mīlestības savienību, kā arī bija auglības, jauna dzīves cikla simbols. Maija grāfa tituls tika saglabāts uz gadu, līdz nākamajiem turnīriem, kad tika izvēlēts jauns uzvarētājs. Šie ikgadējie pavasara svētki pie mums atnāca no ķeltu mitoloģijas, izgāja cauri dažādām Eiropas valstīm un ar Melngalvju brālības palīdzību viduslaikos nonāca Rīgā, kur arī tiek svinēti jau vairāk kā 550 gadus.

Cenšoties saglabāt svarīgākos Rīgas kultūrvēsturisko tradīciju elementus, festivāls attīstās, virzoties mūsdienu karnevāla tendenču virzienā un veicinot dažādu Latvijā dzīvojošo kultūru mijiedarbību plecu pie pleca.

“Maija grāfa svētki” un brīvprātīgo nozīme tajos

Kultūras biedrība “Alternatīvā realitāte” kopā ar brīvprātīgajiem no Latvijas un citām Eiropas valstīm ar nozīmīgu “Eiropas Solidaritātes korpusa” atbalstu organizē “Maija grāfa svētkus” jau 11. gadu pēc kārtas.

Mūsu brīvdabas pasākums ir sasniedzis savus mērķus, piemēram, psihoemocionālo atbalstu apmeklētājiem, kā arī veicinot garīgās un dabas enerģijas atjaunošanos. Pozitīvas emocijas iedvesmo jaunas idejas dzīvē, ko arī izdarījām! Turklāt visi kopā atzīmējām Latvijas iedzīvotāju un viesu kultūras tradīciju daudzveidību.

Mēs visi strādājām kopā 52 dienas, dalījāmies ar savām zināšanām un aizrautību, sūtot jaunas idejas, maksimāli izmantojot katru cilvēku, meklējot risinājumus katrai radušajai problēmai, plānojot uz priekšu un iegūstot rezerves risinājumus. Brīvprātīgie un organizatori sadarbojās kā viens vesels, sniedzot brīnišķīgu un brīvu pieredzi ikvienam, kam bija iespēja būt blakus šajā nedēļas nogalē. Izaicinājumi bija neskaitāmi, taču, kā vienmēr, mēs strādājām dienu un nakti, lai īstenotu vēl vienu sapni mūsu mīļai pilsētai, ikvienam, kurš bija gatavs piedzīvot šo apbrīnojamo pasakaino nedēļas nogali!

Desmitiem aktivitāšu gan pieaugušajiem, gan bērniem

Tūkstošiem cilvēku, gan pieaugušie, gan bērni, kā katru gadu, apmeklēja skaisto Vērmanes parku. Viņiem bija iespēja spēlēties, izklaidēties, izmēģināt jaunas lietas, apgūt jaunas prasmes, dejot, dziedāt, apspriesties un pat vērot iespaidīgas viduslaiku profesionāļu cīņas. Apmeklētājiem bija iespēja piedalīties vai vērot daudzus pasākumus, piemēram:

  • tērpu konkursu;
  • dažādu žanru un kultūru mākslinieku, mūziķu un dejotāju priekšnesumus;
  • viduslaiku atrakcijas;
  • bruņinieku cīņu un turnīru paraugdemonstrējumus bērniem un pieaugušajiem;
  • kvestu spēles;
  • radošās un amatniecības darbnīcas;
  • viduslaiku gadatirgus;
  • uguns un LED šovs.

Visus festivāla pasākumus ar degsmi un neskaitāmām darba stundām vadīja brīvprātīgie jaunieši no Latvijas, Grieķijas, Turcijas, Ukrainas, Ungārijas un Polijas.

Šogad esam koncentrējušies uz plašu kultūru un radošo aktivitāšu prezentāciju, kas satuvina cilvēkus un padara viņus par patiesiem sava amata vai radošuma meistariem. Ar visu mūsu dažādību mēs varam atrast kopīgu valodu. Mūsu daudzveidīgās kultūras, talanti un profesionālās prasmes ir palīdzējušas mums garīgi un emocionāli bagātināt viens otru.

Tāpat bijām koncentrējušies uz pasākuma veselību uzlabojošo aspektu. Piemēram, karnevāla pastaigu dabā un pozitīvām emocijām, kas veicina fizisko un garīgo spēku atjaunošanos, kas ir tik ļoti nepieciešami mūsu saspringtajā dzīvē.

Vēlamies teikt milzīgu paldies visiem, kas atbalsta un tic mūsu idejām. Mūsu termiņa pagarināšana notiks tieši pēc gada. Es nevaru sagaidīt, kad jūs kļūsiet par daļu no mūsu sapņa! Uz redzēšanos!

Autors: Kultūras biedrība “Alternatīvā realitāte”

Video atskats

Aicinām noskatīties Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pieredzes stāsta video atskatu no pasākuma “Maija Grāfa svētki 2022”:

 

Projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” atbalstu. Šī  publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkādu iespējamo izlietojumu.

Dalīties
Translate »