Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas notiek reizi piecos gados. 2024. gadā Latvijā tās notiks 8. jūnijā, kad EP no Latvijas ievēlēs deviņus deputātus. Lai vēlēšanās piedalītos, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Balstoties uz Centrālās vēlēsanu Komisijas datiem, iepriekšējās Eiropas vēlēšanās, kas notika 2019. gadā, piedalījās 33,5% balsstiesīgo Latvijas pilsoņu. Būsim pilsoniski aktīvi, atbildīgi un līdzdalīgi – dosimies vēlēt paši un ņemsim līdzi ģimeni un draugus!

 • No 2024. gada 6. līdz 9. jūnijam miljoniem eiropiešu piedalīsies Eiropas demokrātijas nākotnes veidošanā Eiropas vēlēšanās.

  Tā ir unikāla iespēja mums visiem kopā lemt par Eiropas Savienības nākotni. Balsot vienmēr ir svarīgi — gan vietējā, gan valsts, gan Eiropas līmenī. Tā ir lieliska iespēja paust viedokli par sev svarīgiem jautājumiem.

  Plašāk par to, kāpēc ir svarīgi balsot, kā balsot, kāds ir vēlēšanu process un citu ar Eiropas vēlēšanām saistītu informāciju aicinām skatīt Eiropas vēlēšanu oficiālajā tīmekļvietnē www.eiropasvelesanas.lv

 • Ja vēlies iepazīties ar informāciju viegli uztveramā tekstā un video rullīšos (angļu valodā) par Eiropas vēlēšanām un Eiropas Parlamentu, kā arī iedvesmoties no citu jauniešu stāstiem, aicinām apmeklēt jaunatnes informācijas tīkla "Eurodesk" vēlēšanu kampaņas tīmekļvietni: www.2024elections.eurodesk.eu, kā arī izpētīt viņu sagatavoto materiālu "EU elections 2024: Don't let others choose for you!"

 • Vai vēlies popularizēt Eiropas vēlēšanas, lai pēc iespējas lielāka sabiedrības daļa saprastu to nozīmīgumu un 8. jūnijā dotos uz sev tuvāko vēlēšanu iecirkni balsot? Tad pievienojies Eiropas kopienai mesesamkopa.eu. 

  Eiropas kopiena mesesamkopa.eu ir Eiropas Parlamenta veidota līdzdalības platforma, kuras mērķis ir lielāka cilvēku iesaiste Eiropas Savienības demokrātijas veidošanā un aktīvāka dalība Eiropas vēlēšanās 2024. gada jūnijā.

  Šī kopiena vieno cilvēkus gan Latvijā, gan visā Eiropas Savienībā. Satiecies, diskutē, apgūsti jaunas prasmes, dalies zināšanās un nodod mūsu vēstījumu līdzcilvēkiem. 2019. gadā Eiropas Parlamenta vēlēšanu kustībā šoreizesbalsošu.eu iesaistījās vairāk nekā 300 000 cilvēku, kuri aktivizēja savus līdzcilvēkus dalībai vēlēšanās. Šīs kustības vecākā māsa - platforma mesesamkopa.eu - ir dinamiska, drosmīga un strauji augoša kopiena, kuras dalībnieki stiprina demokrātiju un dara visu, lai vairāk cilvēku dotos pie Eiropas vēlēšanu urnām 2024. gada jūnijā. Jo vairāk cilvēku balso, jo spēcīgāka kļūst mūsu demokrātija!

  Ja vēlies iegūt plašāku informāciju par šo kopienu un pievienoties tai, dodies uz www.mesesamkopa.eu

 • Plašāk ar Eiropas Parlamenta darbību, kā arī citiem informatīviem  resursiem par Eiropas vēlēšanām aicinām iepazīties Eiropas Parlamenta biroja Latvijā tīmekļvietnē: www.riga.europarl.europa.eu/lv

Translate »