Eiropas Jaunatnes nedēļa

Eiropas Jaunatnes nedēļa ir Eiropas Komisijas pasākums, kas tiek rīkots reizi divos gados un tiek atzīmēts visās programmas “Erasmus+” dalībvalstīs ar mērķi veicināt jauniešu iesaistīšanos, līdzdalību un aktīvu pilsoniskumu visā Eiropā.

2024. gadā Eiropas Jaunatnes nedēļa Latvijā un citviet Eiropā tiks atzīmēta no 12. līdz 19. aprīlim, bet aktivitātes Latvijā notiks visa aprīļa garumā. Šogad tā veltīta aktīvai pilsoniskajai līdzdalībai un tās vadmotīvs ir “Jauniešu redzējums”. Jaunatnes nedēļa norisināsies divus mēnešus pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, līdz ar to īpaša uzmanība tiks pievērsta demokrātijai un vēlēšanu procesam.

 • Pieteikt un organizēt Eiropas Jaunatnes nedēļai veltītu pasākumu var nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, jauniešu centri, skolas, bibliotēkas, pašpārvaldes un citas interesentu grupas.

  Pasākumus var organizēt arī nedēļu pirms un nedēļu pēc oficiāli izsludinātajiem datumiem, tātad no 5.-26. aprīlim. Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumus Latvijā koordinē JSPA. Finansējums pasākumu organizēšanai no JSPA puses netiek nodrošināts.

 • Veicamie soļi iesaistei Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumu organizēšanā:

  1. Izdomāt pasākuma ideju atbilstoši Eiropas Jaunatnes nedēļas mērķim/tēmām un ieplānot to no rīkot laikā no 5. līdz 26.aprīlim.
  2. Reģistrēt pasākumu Eiropas Jaunatnes portālā.
  3. Iepazīties ar Eiropas Jaunatnes nedēļas ceļvedi.
  4. Veidot pasākuma vizuālos materiālus (plakātus, sociālo mediju ierakstu ilustrācijas), izmantojot piedāvātos vizuālos materiālus.
  5. Popularizēt savu pasākumu un Eiropas Jaunatnes nedēļu kopumā sociālajos medijos, izmantojot oficiālos tēmturus #ErasmusPlus #EUSolidarityCorps #EUYouthWeek #DiscoverEU. Ceļvedī ir pieejami arī jau gatavi sociālo mediju ieraksti, kas tikai jānokopē un jāpapildina.
  6. Sekot līdzi aktualitātēm JSPA tīmekļvietnēFacebook un Instagram kontos, kā arī Eurodesk Facebook un Instagram kontos:
  7. Ja nepieciešams atbalsts, sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatorēm Aritu Zvejnieci (tālr. +371 67356249, e-pasts: arita.zvejniece@jaunatne.gov.lv) vai Lindu Josti-Sidorovu (tālr. +371 67356255, e-pasts: linda.joste-sidorova@jaunatne.gov.lv).
  8. Īstenot veiksmīgu pasākumu aprīlī un priecāties par labi padarītu darbu un jauniešu ieguvumu.
  9. Piedalīties noslēguma pasākumā, lai atskatītos uz realizētajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem, dalītos pieredzē un veicinātu turpmāku sadarbību jauniešu līdzdalības veicināšanai.
 • Latvijā pasākumus jauniešiem organizēs JSPA, Eiropas jaunatnes informācijas tīkla “Eurodesk” organizācijas Latvijas reģionos, kā arī citi interesenti. Visi Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros organizētie pasākumi redzami interaktīvajā kartē.

  Pasākums “Hop on the train of Europe”

  19. un 20. aprīlī JSPA sadarbībā ar Igaunijas valsts aģentūru organizēs starptautisku pasākumu “Hop on the train of Europe”.

  Pasākuma pirmā daļa piektdien, 19. aprīļa vakarā, no plkst. 17.30 notiks vilcienā Rīga-Valga, kur atsevišķā vagonā 80 jaunieši iesaistīsies aktivitātēs par pilsonisko līdzdalību, Eiropas Parlamenta vēlēšanām un jauniešu mobilitātes iespējām Eiropā.

  Otrajā dienā, 20. aprīlī pasākumam pievienosies Igaunijas jaunieši, kuri ar vilcienu Valgā ieradīsies no Tartu. Robežpilsētās Valkā un Valgā dažādās norises vietās (Kultūras centrā, muzejā, bibliotēkā, Jauniešu centros u.c. vietās) plānotas aktivitātes jauniešu līdzdalības veicināšanai, kuras organizēs gan jaunieši, gan jaunatnes organizācijas un profesionāli neformālās izglītības mācību vadītāji.

  Plašāka informācija par pasākumu skatāma šeit

 • Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumu tematika var būt saistīta ar:

  • jauniešu līdzdalības veicināšanu un demokrātiju
  • Eiropas Parlamenta vēlēšanām;
  • jauniešu iespējām vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī;
  • sasniegumu izcelšanu jaunatnes jomā;
  • jauniešu prioritātēm un mērķiem, kas saistīti ar ES vērtībām un Eiropas Jaunatnes mērķiem.

  Briselē 12. aprīlī notiks svinīgs Eiropas Jaunatnes nedēļas atklāšanas pasākums, uz kuru dosies arī Latvijas jauniešu delegācija. Turpat pie Eiropas Parlamenta ēkas no 11.-25. aprīlim būs vērojama programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” labās prakses projektu izstāde, kur no Latvijas būs izceltas biedrības “Active Rainbow” brīvprātīgā darba projekta “Pride Begins” aktivitātes. Gan atklāšanas pasākums, gan izstāde virtuāli būs skatāma arī Eiropas Jaunatnes portālā.

  Noslēguma pasākums aktivitāšu organizatoriem Latvijā

  Pateicībā par iesaistīšanos Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumu organizēšanā Latvijā, JSPA un Eiropas jaunatnes informācijas tīkls Eurodesk 14. maijā plkst. 11.00 rīkos pasākumu Rīgā. Tajā plānots atskatīties uz realizētajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem, dalīties pieredzē un veicināt turpmāko sadarbību jauniešu līdzdalības veicināšanai. Pasākumā tiks aicinātas visas organizācijas, pašvaldību iestādes un neformālās grupas, kas būs realizējušas pasākumu Eiropas Jaunatnes nedēļā un to reģistrējušas aktivitāšu kartē.

Dalīties
Translate »