Veselības maratons Bauskas novada jauniešiem

 

18. septembrī, projekta “Esmu Es pats” ietvaros notiks pasākums “Veselības maratons”. Pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu pašapziņas celšanos, lai trenētu pacietību, mērķtiecīgumu, veicinātu sadarbības prasmes, toleranci, “Veselības maratons” apvienos gan speciālistu ieteikumus un aktivitātes, gan attīstītīs jauniešu prasmes un motivāciju pievienoties.

Daba, draugu uzmundrinājums, nepiespiesta gaisotne – tie ir veidi kā jaunietim dot iespēju iepazīties ar veselīga dzīvesveida pamatiem, mācīties tos izprast un pielietot savā dzīvē. Veselīgs dzīvesveids dod iespēju dzīvot kvalitatīvāk, būt veselīgākam un garā stipram. Tieši tad ir nepieciešams ik vienam Covid-19 pandēmijas laikā!

18. septembrī “Lutaušos” notiks – laivu brauciens. Lutaušu saimniece sagaidīs laivotājus ar siltu uz ugunskuru gatavotu zupu. Jauniešiem būs iespēja būt dabā un atbalstošā gaisotnē izaicināt sevi izkāpt no komforta zonas, pārvarēt šķēršļus, mācīties sadarboties un atbalstīt biedrus. Tāpat jaunieši varēs iepazīties ar pirtī iešanas rituāliem, to nozīmi latviešu dzīvē. Laivu brauciena laivā notiks dažādas fiziskās aktivitātes, stiprinot komandas sadarbību un saliedētību.

24. septembrī plānotas aktivitātes ar dažādiem speciālistiem. Bio dejas trenere vadīs meditāciju, kas ļaus jauniešiem iespēju ieskatīties sevī, iepazīt apzināšanos un apgūt tehnikas savas psiholoģiskās veselības uzlabošanai. Fitnesa trenere sniegs priekšstatu par fizisko aktivitāšu nepieciešamību ikdienā, iedvesmos fiziskās aktivitātes ieviest ikdienā, tādā veidā attīstot un stiprinot veselīgu dzīvesveidu. Savukārt, veselīga uztura speciālists jauniešiem sniegs zināšanas par ikdienas paradumiem, to ietekmi uz veselību un kā to uzlabot. Izmantojot pieejamos produktus, jaunieši kopā gatavos veselīgu ēdienu. Izaugsmes trenere stāstīs par mentālās veselības nozīmi, motivēs jauniegūtās zināšanas pielietot  ikdienā.

Noslēgumā paredzēta ballīte projekta dalībniekiem izmantojot pulverkrāsas, kas mācīs dalīties priekā par jauniegūtajām zināšanām.

Lai tiktu ievēroti valstī noteiktie ierobežojumi, laivu braucienam nepieciešams iepriekš reģistrēties: https://docs.google.com/forms/d/120upt_xYulcbeOgwuQTnKtwhV1QmFubQ278YXTASjao/edit?usp=drive_open

 

Papildu informācija:

Līga Briģe
Bauskas novada pašvaldības iestādes
”Iecavas novada pašvaldības administrācija”
Iecavas Jauniešu centra vadītāja p.i.
tālr. 25679965
e-pasts: liga.brige@iecava.lv

Dalīties
Translate »