Ogres jauniešiem iespēja piedalīties projekta “Septiņi soļi vienradža meklējumos” pārgājienos un velo ekspedīcijās

Ogres jauniešu iniciatīvas biedrība “TALANTU KALVE” laika posmā no 2021.gada 1.  augusta līdz 31. decembrim īsteno projektu jauniešiem vecuma grupā no 13-16 gadiem “SEPTIŅI SOĻI VIENRADŽA MEKLĒJUMOS” (Projekta identifikācijas Nr. VP2021/1-102), ar mērķi mazināt Covid-19 pandēmijas radītās sekas un uzlabot jauniešu emocionālo labsajūtu, kā arī paaugstināt motivāciju un pašapziņu.

Ar projekta aktivitātēm biedrība vēlamas spert septiņus nozīmīgus soļus “vienradža” meklējumos. Kāpēc “meklēt” vienradzi? Tāpēc, ka vienradžiem piemita lielas maģiskās spējas, kas senatnē bija ļoti noderīgas cilvēkiem. Piemēram, vienradža rags kalpoja kā pretinde jebkurai indei. Vienradža asaras spēja remdēt fiziskās un emocionālās sāpes, bet kas ieraudzīja vienradzi, tas spēja runāt visās valodās. Varbūt vienradzis ir atslēga uz durvīm, aiz kurām ir brīnumu pasaule, kas spēs mazināt pandēmijas radīto “indi” un dziedinās jauniešu mentālo veselību.

Pirmais “solis”PASĀKUMU CIKLS DABĀ, projektā ir iekļauts ar mērķi sniegt iespēju jauniešiem, ne tikai socializēties, bet arī kvalitatīvi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, t.i. piedalīties praktiskās, izzinošās un radošās komandu aktivitātēs, iepazīties ar aktīvās atpūtas veidiem un izglītoties par dabai draudzīgu atpūtu, vienlaicīgi pārvarot grūtības un šķēršļus, novērtēt un stiprināt atbalstu viens otram, kā arī trenēt komunikācijas un savstarpējās sadarbības spējas.

 

PASĀKUMU CIKLS DABĀ” ietvaros ir paredzētas šādas aktivitātes:

1. “Upes pārgājiens”, kas norisināsies 2021. gada 18. augustā, Ogres 1. vidusskolas jauniešiem. 

2. “Piedzīvojums dabā” un “Bungu meistarklase”, 2021. gada 19.-20.augustā, Suntažu vidusskolas jauniešiem. 

3. “Velo ekspedīcija”, 2021. gada 30. augustā, Ogresgala pamatskolas jauniešiem. 

4. “Izziņas un pētnieciska nodarbība “Vēro un izzini”” un “Pastaiga purvā” ar purva kurpēm, 2021.gada septembrī (informācija par precīzu datumu sekos), Ogres 1.vidusskolas jauniešiem. 

 

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam finansējuma ietvaros

Dalīties
Translate »