STEP Studentu prakses apmaiņas programma

Eiropas Tiesību studentu asociācija (ETSA) ir nepolitiska, neatkarīga un bezpeļņas asociācija. Tās mērķis ir popularizēt, veidot un attīstīt savstarpēju sapratni, sadarbību un personīgos kontaktus starp tiesību zinātnes studentiem un jaunajiem juristiem no dažādiem apgabaliem un tiesību sistēmām. Tāpat tā sniedz iespējas tiesību zinātnes studentiem un jaunajiem juristiem apgūt citas kultūras un tiesību sistēmas kritiskā dialoga un zinātniskās sadarbības garā.

ETSA Studentu prakses apmaiņas programma (STEP) sniedz iespēju tiesību zinātnes studentiem un jaunajiem juristiem iegūt darba pieredzi ārvalstīs. Katru gadu ETSA piedāvā aptuveni 450 prakses iespējas visā Eiropā un reizi pa reizei citās pasaules daļās.
STEP ir prakses apmaiņas programma, kas ļauj studentiem un jaunajiem juristiem iegūt pirmo materiālo un procesuālo tiesību darba pieredzi, kā arī iepazīt citu valstu kultūru.Prakse ilgst no 2 nedēļām līdz 24 mēnešiem un var norisināties jebkurā ar tiesībzinātni saistītā jomā (juristu biroji, tiesas, valsts iestādes, bankas, in-house juridiskie departamenti, konsultāciju firmas un starptautiskās organizācijas).

Pirms un prakses laikā, ETSA palīdz atrast dzīvesvietu, nokārtot vīzas, ja nepieciešams, un organizē sociālos pasākumus, lai iesaistītu praktikantus vietējās kopienas ikdienas dzīvē.

Process, lai tiešsaistē pieteiktos praksei, var tikt sadalīts trīs soļos:
1. Reģistrējies ETSA ONLINE. (http://www.elsa.org/traineeships/howtoapply.html)
2. Uzrādi atbilstošos sertifikātus un atestācijas dokumentus ETSA vietējai grupai. ETSA turpmāk aktivizēs pieteikšanās formu, kurai pretendents var piekļūt ar izvēlēto paroli un lietotājvārdu. Pēc aktivizācijas, pretendents kontam var piekļūt vienu gadu.
3. Meklē un tiešsaistē piesakies praksei pēc saviem ieskatiem. Pretendentam automātiski tiks piedāvātas pieejamās prakses, kurām viņš/viņa atbilst. Šis saraksts tiek regulāri atjaunots. Vienlaicīgi iespējams pieteikties tikai vienai prakses vietai.

ETSA šobrīd ir locekļi un novērotāji: Albānijā, Austrijā, Azerbaidžānā, Beļģijā, Bosnijā un Hercogovinā, Bulrgārijā, Horvātijā, Kiprā, Čehijā, Dānijā, Igaunijā, Somijā, Francijā, Gruzijā, Vācijā, Grieķijā, Ungārijā, Islandē, Itālijā, Īrijā, Kazahstānā, Latvijā, Lietuvā, Maķedonijā, Maltā, Moldovā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Krievijā, Serbijā un Montenegro, Slovākijā, Slovēnijā, Spānijā, Zviedrijā, Šveicē, Turcijā, Ukrainā un Lielbritānijā.
Turklāt ETSA sadarbojas ar citām studentu organizācijām visā pasaulē, piemēram, ILSA Ziemeļamerikā, ALSA Japānā, ALSA Austrijā, ALSA Dienvidāfrikā un AEJCI Ziloņkaula krastā.

Pieteikšanās termiņus praksei tiesībzinātnes dažādās Eiropas valstīs atradīsi šeit.